Grietenijhuis
Beetsterzwaag
Het pand in de Hoofdstraat van Beetsterzwaag werd in 1837-1838 gebouwd als Grietenijhuis (het raadhuis van een grietenij). Toen de gemeentewet van 1851 de grietenij ophief en slechts gemeenten erkende, werd het pand gemeentehuis. Tot 1923 gaf het gebouw ook onderdak aan het kantongerecht, terwijl in de eerste wereldoorlog in de raadzaal het distributiekantoor was ondergebracht. Nadat het gemeentehuis naar een ander pand in de Hoofdstraat verhuisde, kwam hier de openbare bibliotheek.Tegenwoordig zetelt op de begane grond een prachtige galerie voor hedendaagse kunst.
De loft op de bovenste verdieping biedt riant ruimte aan 2 personen.
Accommodatie en prijzen
De imposant grote loft bestrijkt de hele bovenste verdieping van het statige pand. De ramen bieden een prachtig uitzicht over de omgeving en de Hoofdstraat aan de voorzijde. De loft herbergt een professionele en zeer goed geoutilleerde keukenstudio (Boffi), een zithoek met tv en cd-speler, een slaapkamer voor twee personen en een badkamer met douche en wastafel.
De ruimte kan zowel voor 1 nacht als voor langere tijd worden gehuurd en is op basis van self catering.
Ingrediënten voor het ontbijt wachten bij aankomst in de keuken.
Ook voor koffie, thee en een flesje wijn wordt gezorgd.
In de zomer kunnen gasten gebruik maken van een terras in de tuin beneden.
Vanaf € 120,- per nacht voor 2 personen.
Beoordeling
Hieronder ziet u de gemiddelde beoordeling over de afgelopen 6 maanden van 2 gast(en) van Grietenijhuis. Bent u hier zelf gast geweest? Geef dan ook uw beoordeling. U kunt daarnaast de persoonlijke reacties van anderen bekijken.
Gastvrijheid
Zeer goed
Kwaliteit
Zeer goed
Comfort
Zeer goed
-
Grietenijhuis
- Hoofdstraat 17
- 9244 CL, Beetsterzwaag
- Friesland, Nederland
- tel.: +31 (0)512 – 383446
- fax.:
- klik hier voor de website
Eja Siepman van den Berg




Nederlands
English